Agresywne zwierzęta

W ostatni piątek listopada do naszej szkoły zawitał wyjątkowy gość. Był to prof. dr hab. Jarosław Całka, kierownik katedry Fizjologii Klinicznej Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Warmińsko–Mazurskiego w Olsztynie.
Pan profesor najpierw odpowiedział nam na pytanie: „Co trzeba zrobić, żeby zostać profesorem?”, następnie w sposób niezwykle interesujący opowiedział o zagrożeniach ze strony dzikich zwierząt prezentując filmy potwierdzające jego słowa. Uczniowie dowiedzieli się jak należy interpretować zachowania takich zwierząt jak kot, pies, koń, łabędź, jeleń, dzik i jak należy zachowywać się wtedy, gdy te zwierzęta są w stanie zagrożenia. Na koniec posypały się pytania, na które nasz gość chętnie i bardzo fachowo odpowiadał.
Dziękujemy za to spotkanie i czekamy z niecierpliwością na kolejną wizytę Pana profesora.