Awangarda w sztuce, czyli warsztaty plastyczne w olsztyńskim zamku

Działania w ramach projektu Erasmus+ „Uratować HISTORIĘ” zakończyły się w sierpniu, a nawiązana współpraca z Muzeum Warmii i Mazur przynosi nowe, inspirujące i uwrażliwiające na sztukę wydarzenia dla znacznie szerszego grona uczniów naszej Szkoły. W październiku i listopadzie uczniowie klas: 8, 7 i 6 obejrzeli wystawę prac współczesnego artysty awangardowego, Anatola (Karl Heinz Herzfeld 1931-2019) pt. „Powinieneś być radosny. Anatol”. Zwiedzaniu wystawy towarzyszył warsztat, w trakcie którego nasi młodzi artyści mogli poczuć radość i satysfakcję awangardowego twórcy.
Dziękujemy Pani Icie Haręza z reszelskiego oddziału Muzeum Warmii i Mazur za zaproszenie Szkoły do udziału w programie edukacyjnym dofinansowanym ze środków Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej.
Więcej o wystawie: http://muzeum.olsztyn.pl/5309,Powinienes-byc-radosny-Anatol…