Bieg o Puchar Nadleśniczego Nadleśnictwa Olsztyn

30 września już po raz 9 odbył się Bieg o Puchar Nadleśniczego Nadleśnictwa Olsztyn, w którym uczestniczyli również i uczniowie naszej szkoły. Pogoda nie rozpieszczała – słońce chwilami przysłaniały ciemne chmury i padał deszcz. Jednak dzieciom niesprzyjająca aura w ogóle nie przeszkadzała. Uczniowie podzieleni na kategorie wiekowe na starcie ustawili się krótko po godzinie 10:00. Zaczęło się od rozgrzewki – każdy biegacz musi obowiązkowo rozgrzać się przed wyścigiem. Wszyscy uczestnicy biegów otrzymali pamiątkowe drewniane medale, a na zwycięzców czekały puchary.

Nasi zwycięzcy:

I miejsce – Piotr Zakrzewski w kategorii chłopców lat 7-8,

III miejsce – Wioleta Jawoszek w kategorii dziewcząt lat 9-10,

II miejsce – Michał Samsel w kategorii chłopców lat 9-10,

II miejsce – Wanesa Piskorek w kategorii dziewcząt lat 11-12,

III miejsce – Daniel Maziec w kategorii chłopców lat 13-14.

Oprócz rywalizacji sportowej na uczniów czekały punkty edukacyjne. Zaglądając do poszczególnych punktów, uczniowie musieli wykonywać najróżniejsze przyrodnicze zadania – od rozpoznawania gatunków drzew, odgadywania głosów zwierząt, po podpatrywanie przy użyciu lornetek ptaków żerujących nad jeziorem Kielarskim. Ochotnicza Straż Pożarna z Nowej Wsi sprawdzała znajomość numerów alarmowych oraz prezentowała sprzęt pożarniczy.

Aktywność na świeżym powietrzu przynosi same korzyści. Poza tym bardzo przyjemnie się biega gdy przy okazji można podziwiać zachwycające jesienne krajobrazy malowniczej okolicy Jeziora Kielarskiego.