Dzień Drzewa

Inne święta służą jedynie przypomnieniu, Dzień Drzewa wskazuje na przyszłość”– takim argumentem posłużył się Juliusz Marton proponując w 1872 roku 10 października Świętem Drzewa. My też patrzymy w przyszłość, dlatego w tym dniu postanowiliśmy zdobyć kilka informacji o tym do czego potrzebna są nam drzewa? Na korytarzu szkolnym powstała tablica zawierająca różne ciekawostki o drzewach, w kąciku literackim zgromadzony został zbiór różnorodnych książek z drzewem w roli głównej. Drzewo Życzeń, stało się posłańcem dobrych myśli skierowanych do Ziemi – dobre myśli i życzenia wypisywali uczniowie na liściach różnych gatunków drzew. Dzień zakończył się quizem wiedzowym stworzonym w oparciu o ciekawostki i informacje zgromadzone przez trzecią klasę. W czwartek uczniowie najmłodszych klas zasadzą drzewka w szkolnym ogrodzie.