Dzień Kropki, czyli śniadanie z Vashti

Piątkowy poranek w szkole wyglądał zupełnie inaczej niż każdy inny dzień… Na korytarzach i ubraniach uczniów pojawiły się … kropki. Kropki były małe i duże, jednokolorowe i wielobarwne. Już po raz czwarty społeczność naszej szkoły obchodziła Międzynarodowy Dzień Kropki, święto kreatywności, odwagi i zabawy. W tym roku, uczniowie kreatywność połączyli ze zdrowym odżywianiem i podkreślili wartość jaką niesie właściwie skomponowane śniadanie. Na talerzach pojawiły się koreczki w kształcie kropeczki, kanapki, bułeczki z okrągłymi dodatkami. Nie zabrakło kolorowych warzyw i wędliny czy sera. Uczniowie pamiętali, że doskonałym drugim śniadaniem mogą być owoce, które w przeważającej ilości kształtem nawiązują do kulki i tym samym do mega kropki!

Szkolna kropkowa uroczystość stała się doskonałą okazją do integracji całej społeczności szkolnej. Przygotowane w zespołach klasowych śniadanie, uczniowie zjedli w mieszanych grupach, w których nie zabrakło przedstawiciela każdej z klas. Pełni energii po zdrowym śniadaniu wszyscy spotkaliśmy się na podwórzu szkolnym, gdzie po odśpiewaniu kropkowego hitu, przystąpiliśmy do zmagań sportowych. Dostosowany do możliwości i wieku uczniów tor przeszkód pokonali przedstawiciele klas w dwóch kategoriach, klasy I-IV oraz V-VIII. Gromki doping kolegów dodawał skrzydeł i zagrzewał do boju.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.