Euro-My 2020: Wielki Finał Live!

W dzisiejszym spotkaniu społeczności szkolnej online wzięło udział 95 osób. Gościem specjalnym spotkania była Pani Anna Naumczyk-Szałaj, przedstawicielka Europe Direct Olsztyn, współorganizatora wydarzenia. Nie zabrakło również ulubieńca najmłodszych, tj. Syriusza – oficjalnej maskotki Unii Europejskiej.

Sześć zespołów projektowych zaprezentowało sylwetki siedmiu naukowców. Opracowania w formie komiksu, wzmocnione krótkimi filmami wykonanych w warunkach domowych doświadczeń, stanowiły bazę challeng’u online. Do emocjonującej rozgrywki zgłosiły się 34 osoby, a niekwestionowanym zwycięzcą jeeest … Kajetan Marchwica! -uczeń kl.VI. Serdecznie gratulujemy! Młodsi uczniowie przygodę z naukowcami zwieńczyli dedykowaną grą na LearningApps.

Ranking „Przybij piątkę z naukowcem”, przewagą jednego głosu, wygrała Maria Skłodowska-Curie; a po piętkach deptał jej Albert Einstein.