Piknik rodzinny „Warzywa i owoce to ukryte moce” 

Dzień 13.09.2019 r. (piątek) pełen pracy, ale przede wszystkim radosny, pełen miłej zabawy, pozytywnych przeżyć. W naszej wielkiej „przedszkolnej rodzinie”. Od rana do placówki podążali rodzice z dziećmi niosąc własnoręczne wypieki, weki i „zdrowe” produkty. Różne stoiska wyrastały na placu zabaw jak grzyby po deszczu.

Deszcz to kolejny punkt naszego pikniku. Kiedy wszystko zostało już zapięte na ostatni guzik, nad przedszkolem zawiał wiatr, a z nim ciemne chmury przyniosły wielką ulewę. W salach przedszkolnych zapanował smutek i przerażenie. Zasmucone dzieci dopytywały czy piknik się odbędzie. Każdy miał nadzieję, że znów wyjdą promyki słońca, które ogrzeją nas. Wszyscy patrzyli z nadzieją, że warunki atmosferyczne się poprawią, że praca rodziców, personelu przedszkola nie będzie zmarnowana. Smutne oczy dzieci i wszystkich obecnych w przedszkolu wypatrywały, bardzo mocno, lepszej pogody. Ostatecznie piknik przenieśliśmy do przedszkola do Sali „pszczółek” co przywróciło uśmiech na twarzach dzieci i dorosłych.

Był bufet w którym u Pana Krystiana Obidzińskiego można było kupić kefiry, kawę, ciasto, ”domowe” przetwory. Na korytarzach były „szwedzkie stoły” ze zdrowymi przekąskami z warzyw i owoców.

Jury rozstrzygnęło konkurs: „ Najpiękniejsza dynia” wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni:

– maluszki:

  • Przemek Bogusz
  • Jan Brzostowski
  • Zuzanna Cichaczewska
  • Hubert Sadowski

– średniaki:

  • Janka Obidzińska

– starszaki:

  • Zofia Florczak (starszaki)

Poza tym były stoliki tematyczne: z masą solną, kolorowanie sylwet warzyw, wycinanie i układanie rysunku warzyw i owoców, ozdabianie jabłek oczami itp.

Dziękujemy Radzie Rodziców i zbieranie środków, które zostaną przekazane na konto Rady Rodziców oraz wszystkim innym osobom za pomoc w zorganizowaniu pikniku.