Spotkanie autorskie w Gminnej Bibliotece Publicznej w Purdzie

16 października uczniowie klas VII i VIII wzięli udział w  spotkaniu z Martą Fox, autorką powieści młodzieżowych, które od kilku lat określane są mianem bestsellerów i znajdują się na pierwszym miejscu w rankingach czytelniczych. Podczas spotkania, nad którym patronat objęła Gminna Biblioteka Publiczna w Purdzie, autorka powieści młodzieżowych oraz obyczajowych, a jednocześnie poetka i eseistka przedstawiła kulisy swojej pracy, zapoznała z tajnikami  warsztatu pisarskiego oraz zaprezentowała mnóstwo niezwykłych anegdot dotyczących twórczości oraz swego życia. Słuchacze mieli okazję poznać niezwykle bogaty dorobek pisarki oraz kupić nową książkę autorki – „ Ten pierwszy raz w Ornecie”. Prelekcji towarzyszyła prezentacja fotografii ukochanego przez powieściopisarkę Śląska oraz miejsca akcji najnowszej powieści, czyli Ornety. Uczniowie naszej szkoły byli niezwykle zainteresowani tematyką spotkania, o czym świadczy mnóstwo pytań zadanych Marcie Fox.