Światowy Dzień Uśmiechu w Przedszkolu

„Mały, czy duży niech zawsze pamięta, aby jego buzia była zawsze uśmiechnięta!”
Co roku w pierwszy piątek października przypada wyjątkowe święto – Światowy Dzień Uśmiechu. Symbolem tego dnia jest żółta uśmiechnięta buźka oraz dzień, w którym wszyscy powinni dużo się uśmiechać i poświęcić większą uwagę dobrym uczynkom. I właśnie takim dniem w grupie starszaków i średniaków był 4 października 2019 roku, w ubiorze dzieciaków dominował kolor żółty. Przedszkolaki od samego rana po zjedzeniu śniadania przemierzały korytarze przedszkola i szkoły, odwiedzając salę lekcyjną I klasistów rozdając emblematy uśmiechniętych buziek, warzyw i owoców wszystkim napotkanym pracownikom, nauczycielom i naszym podopiecznym. Przedszkolaki udały się także: na Posterunek Policji w Purdzie; do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Purdzie gdzie pracuje mama Michaliny A.; piekarni Tyrolskiej; sklepu spożywczego ABC, Zakładu Gospodarki Komunalnej w którym pracuje mama Oli Z.; sklepu spożywczo-przemysłowego Agro-Dywity w którym pracuje babcia Poli K. oraz do Urzędu Gminy Purda w którym pracuje mama Oli K.
Akcja się udała! Wszyscy odwdzięczali się uśmiechem. Przedszkolaki swoim gestem chciały pokazać, że uśmiech jest darem, którym możemy obdarować drugiego człowieka i nic nas to nie kosztuje.
Był to naprawdę radosny i uśmiechnięty dzień i oby jak najczęściej uśmiech gościł na twarzach naszych podopiecznych, nauczycieli, a także rodziców i opiekunów.

Zdjęcia