Wyjazd przedszkolaków do filharmonii

Dnia 6.03.2020 r. (piątek) dzieci z grup: starszaków, średniaków i maluszków miały przyjemność wyjazdu do Filharmonii w ramach projektu edukacyjnego Kalejdoskop dziecięcych kompetencji. Przedszkolaki wzięły udział w koncercie muzycznym, na którym panie zaprezentowały i porównały swoje instrumenty (altówkę, skrzypce i wiolonczelę). Poza tym dzieci wraz z panią prowadzącą porównały dyrygenta do magika, który wyczarowuje piękną melodię. Mieliśmy przyjemność wziąć udział w próbie generalnej muzyków oraz zwiedzały całą filharmonię – nawet jechaliśmy dużą windą, którą są przewożone instrumenty muzyczne tj. np. pianino, kotły itd. Celem wycieczki było wdrażanie dzieci do kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych oraz obcowanie z muzyką klasyczną. Wycieczka odbyła się w sympatycznym nastroju. Nasze maluchy po powrocie do przedszkola zadawały wiele pytań co świadczy o ich zainteresowaniu ową muzyką.