„Zabawa z gliną” – warsztaty plastyczne w przedszkolu

27.09.2019r. w naszej grupie starszaków „Mróweczek” odbyły się pierwsze po wakacjach warsztaty ceramiczne – lepienie z gliny. Warsztaty poprowadziła pani Eleonora Toś, która o glinie wie prawie wszystko.

Na wstępie spotkania pokazała Ona dzieciom, jak ciekawe i piękne dynie można ulepić lub wyrzeźbić z gliny. Sama zabawa gliną była dla dzieci wielką przyjemnością, a kiedy zaczęły powstawać małe arcydzieła, dzieci były zachwycone. Wałkowały glinę, robiły ozdoby zwykłymi przedmiotami, Przedszkolaki z ogromnym zapałem ugniatały, wałkowały i kroiły kawałki gliny tak, aby uformować z nich zamierzone kształty – dynie na Halloween. Zanim powstała ostateczna rzeźba, dzieci wielokrotnie niszczyły swoją pracę, by zacząć od nowa, do momentu całkowitego zadowolenia z powstałego dzieła. Pani Eleonora udzielała instrukcji, odpowiadała na wiele pytań dzieci i pomagała nieco w tworzeniu. Efektem twórczej pracy są piękne formy, które następnie zostaną wypalone w specjalnie przeznaczonym do tego piecu. Po dokładnym wysuszeniu arcydzieła wrócą do przedszkola, aby każdy mógł sam swoją pracę wymalować.

Na warsztatach wszyscy świetnie się bawili… Zajęcia pełne twórczej aktywności dały dużo radości i satysfakcji dzieciom. Wszyscy z niecierpliwością czekamy na kolejne zajęcia.