„Czytam z klasą lekturki spod chmurki – poznajemy zawody”, czyli innowacja w kl.1

W trzecim module uczniowie zapoznali się z zawodem strażaka. Ten piękny, choć trudny zawód na początku poznawali, czytając lekturę Cz. Janczarskiego „Jak Wojtek został strażakiem”, a następnie realizowali wyznaczone w module zadania. Mamy to szczęście, że mieszkamy w miejscowości, w której prężnie działa Ochotnicza Straż Pożarna. Wykorzystaliśmy okazję i wybraliśmy się na lekcję do remizy strażackiej, po której oprowadzał nas komendant gminy – Pan Andrzej Florczak. Pierwszaki były zachwycone: komendant ciekawie odpowiadał na wszystkie pytania, a ponad to dzieci mogły podziwiać sprzęt, ubrania, wsiąść do wozu strażackiego. Kolejną niespodzianką było spotkanie ze starszymi kolegami (Paulina Florczak, Wiktoria Markowska, Michał Zakrzewski, Szymon Domian, Kuba Wierzewski, Paweł Orzoł), młodymi adeptami OSP w Purdzie. Goście, specjalnie na tę okoliczność, ubrali się w czarne strażackie stroje koszarowe, pokazali nam swoje odznaki i opowiedzieli, w jaki sposób można zostać członkiem OSP. Wielu pierwszoklasistów po wizycie starszych kolegów postanowiło wstąpić w szeregi straży 🚒