Dzień Jabłka

W słoneczną środę 27 września obchodziliśmy w Przedszkolu DZIEŃ JABŁKA. Głównym celem obchodów była integracja dzieci oraz zachęcanie do spożywania owoców, a w szczególności jabłek. Spożywanie jabłek pod różnymi postaciami z powodu walorów zdrowotnych i odżywczych.

Przekraczając próg Przedszkola można było doświadczyć niezwykłego aromatu jabłek, którymi udekorowane zostało Przedszkole.

Był to bardzo ciekawy dzień. Dzieci wszechstronnie poszerzały wiedzę o jabłku: rozpoznawały kształt, zapach, kolor, smak. Zdobywały wiadomości na temat potraw i przetworów z jabłek. Próbowały musu jabłkowego, jadły jabłka, piły sok z jabłek. Przedszkolaki dowiedziały się również jak rośnie jabłoń, etapy rozwoju jabłka.

Była również okazja do wykonywania działań matematycznych, plastycznych oraz ruchowych.