Dzień Patrona, święto Szkoły, święto Edukacji!

12 października połączyliśmy uroczyste obchody dwóch świąt. Aby uczcić pamięć o naszym patronie, panowie Jan Maciejewicz oraz Rafał Wysocki, zorganizowali Bieg Memoriałowy im. Tadeusza Pezały. Udział wzięli uczniowie klas I-III, IV-VI oraz VII-VIII w kategoriach dziewczęta i chłopcy w każdej grupie wiekowej.

Po biegu odbył się uroczysty apel, podczas którego odśpiewano hymn naszej szkoły, a nastepnie pani dyrektor, Danuta Adamowicz, w swoim wystąpieniu nawiązała do bolesnej historii naszej Małej Ojczyzny, pracy i działalności patrona szkoły- Tadeusza Pezały- oraz wręczyła nagrody z okazji DEN wróżniającym się nauczycielom. Potem uczniowie wszystkich klas, chcąc podziękować swoim nauczycielom, zaprezentowali własne wiersze na temat naszej szkoły oraz pedagogów. Było mnóstwo śmiechu.

Kolejnym etapem obchodów były konkursy – wiedzy o historii naszej szkoły oraz Tadeuszu Pezale, „biegające dyktando” związane z życiem i działalnością patrona szkoły oraz prace plastyczne uczniów klas I-IV prezentujące naszą placówkę w przeszłości oraz marzenia o rozbudowanej szkole za kilka lat.

Dzień był niezwykle radosny, ponieważ każdy mógł znaleźć zadania dla siebie.

Scenariusz uroczystości opracowały: Ewa Gadomska, Krystyna Ciesielska, Jolanta Putra.