Spotkanie z pisarką Katarzyną Ryrych

W gminnej bibliotece odbyło się spotkanie z Katarzyną Ryrych. Jest to polska pisarka, poetka, nauczycielka i malarka. Zadebiutowała w 1981 roku tomikiem wierszy „Zapiski pewnej hipiski”. W spotkaniu brały udział klasy 5-7.

Zajmuje się także pisaniem książek dla dzieci. Jej opowiadanie Siedem sowich piór zostało nominowane w 2008 roku do nagrody Książka Roku Polskiej Sekcji IBBY. W 2011 roku za książkę Wyspa mojej siostry otrzymała pierwszą nagrodę w II Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren. W tym samym konkursie wyróżniono jej książkę Łopianowe pole. Za książkę Król otrzymała wyróżnienie honorowe w konkursie „Książka Roku 2015” Polskiej Sekcji IBBY. W 2017 nominowana do Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego za książkę Koniec świata nr 13.

Za Lato na Rodos uhonorowana Grand Prix oraz I nagrodą w kategorii wiekowej 10-14 lat w V Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren. W 2021 Lato na Rodos zostało nagrodzone w pierwszej edycji konkursu Literacka Podróż Hestii. (źródło Wikipedia)