Warsztaty ” Witamy Boże Narodzenie” – wyście do Gminnej Biblioteki Publicznej w Purdzie

Jest taki czas, gdy mamy ochotę poczuć atmosferę nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. W okresie przedświątecznym często sięgamy do tradycji i próbujemy wprowadzić jej elementy do naszego domu. Ta tradycja to również własnoręczne przygotowywanie ozdób świątecznych natomiast warsztaty bożonarodzeniowe to idealna okazja aby nie tylko przeżyć magię świąt, ale też zintegrować się i miło spędzić czas we wspólnym gronie. Obowiązkowym elementem tych świąt są ozdoby i dekoracje. W celu przypomnienia i zaprezentowania technik tworzenia tradycyjnych ozdób choinkowych Biblioteka Publiczna Gminy Purda 1 grudnia 2022r. 1zorganizowała warsztaty bożonarodzeniowe dla dzieci z kl. I SP w Purdzie.

Spotkanie miało na celu przybliżenie dzieciom tradycji związanych z nadchodzącymi świętami Bożego Narodzenia, jak również wprowadzić w atmosferę magicznych świątecznych chwil. W warsztatach uczestniczyły zaproszone pierwszaki. Pani Jola, dyrektor biblioteki opowiedziała pierwszakom jak wyglądała kiedyś Wigilia i jakie były tradycje. Uczestnicy warsztatów wspólnie stworzyli wspaniałe świąteczne ozdoby, nie zabrakło zapału do pracy i do szkoły wrócili z pięknymi stroikami świątecznymi.

Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem, a samodzielne tworzenie ozdób dostarczyło dzieciom niemało radości. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z warsztatów.