Kangaroo Tigers klasa 5

https://school-education.ec.europa.eu/en/etwinning/projects/kangaroo-tigers/twinspace?type=1

Kangaroo Tigers to projekt matematyczno-językowy na platformie eTwinning, realizowany przez uczniów klasy piątej we współpracy z klasą pierwszą Valuascollege w Venlo, Holandia. Główne założenia projektu prowadziły przez rozwój kompetencji społecznych do wzrostu motywacji do nauki matematyki. Stopniowe podnoszenie trudności rozwiązywanych zagadek w formule międzynarodowego konkursu matematycznego „Kangur”, dawało szanse każdemu uczniowi na aktywny udział w działaniach projektowych. Ze względu na międzynarodowy charakter projektu, uczniowie rozwijali także kompetencje językowe i umiejętność posługiwania się językiem angielskim. Praca oraz współpraca online umożliwiły uczniom doskonalenie posługiwania się narzędziami komunikacji na odległość. 

Zachęcamy do odwiedzenia strony projektu na platformie eTwinning w celu zapoznania się ze szczegółami podjętych działań, przeprowadzonych konkursów oraz ich zwycięzców.

Z ramienia naszej szkoły projekt koordynowały:

Krystyna Izdebska – j.angielski

Marlena Kowalewska-Kozubek – matematyka.

Z ramienia Valuscollage (Venlo, Holandia) projekt koordynowała nauczycielka matematyki, Iegte de Jong.