Lekturki spod chmurki – podróże po Europie, czyli moduł II czytelniczego projektu w kl.2.

Uczniowie zgłębili lekturę, której głównym bohaterem jest pies Lampo. Lektura „O psie, który jeździł koleją” bardzo się dzieciom podobała, szczególnie, że dotyczyła prawdziwych wydarzeń. Dzieci wykonały plakaty, na których pojawiły się podstawowe wiadomości o autorze, bohaterach, miejscu wydarzeń. Powstały również: rebusy, portret Lampo i jego cechy, plan wydarzeń i inne ciekawostki o lekturze. Kolejnym zadaniem było wykonanie lekturowej pizzy. Zaczęło się od matematyki – dzielenia koła na równe cząstki – dzięki czemu bardzo łagodnie weszliśmy w świat ułamków 😊. Następnie dzieci wybrały historie, które przydarzyły się głównemu bohaterowi i namalowały je na kawałkach pizzy. Uczniowie zgłębiali również wiedzę dotyczącą kolei: kto pracuje na kolei, jakie rodzaje pociągów są na świecie, trasy którymi się poruszają i inne ciekawostki. Powstały piękne prace plastyczne inspirowane krajobrazem Włoch.