Mikołajki klasa 2

Wszystkie klasy naszej szkoły świętowały  Mikołajki. Uczniowie ustrojeni w czerwone czapeczki i świąteczne stroje wręczali sobie wzajemnie prezenty i drobne upominki. Mikołajki to jedno z najbardziej oczekiwanych wydarzeń w szkole, to znak, że już niedługo będą święta Bożego Narodzenia!

Tradycyjnie Mikołajki obchodzone są 6 grudnia, czyli w dniu wspomnienia św. Mikołaja – patrona dzieci. To święto cieszy się niezwykłą popularnością wśród uczniów, którzy czekają na nie niecierpliwie. Obchody Mikołajek rozpoczęły się już kilka dni przed 6 grudnia. Uczniowie dekorowali swoje klasy, tworząc świąteczny  klimat.  W środę 6 grudnia dzieciaki otrzymały prezenty i wspólnie świętowały ten dzień. Uczniowie klasy 2a postanowili wnieść do szkoły trochę magicznego, świątecznego zapachu i piekli pierniczki .  W miłej  atmosferze uczniowie przygotowali ciasto na pierniki i wykonali poszczególne  zadania: wałkowanie ciasta, wycinanie pierników z foremek, wkładanie pierników do piekarnika, mierzenie czasu pieczenia. Ta kulinarna zabawa zaowocowała również nawiązaniem koleżeńskich relacji między uczniami.                

Po ostygnięciu pierniczków wszyscy uczniowie zabrali się za dekorowanie. Pomysłów na najpiękniej udekorowany piernik było tysiące – efekty owej pracy mogli zobaczyć i posmakować prawie wszyscy w naszej szkole.

Zdjęcia