Podsumowanie sportowej części Dnia Europy 2022

Klasy 1-3 biegi 🏃‍♀️🏃‍♂️
* kategoria dziewczyny:
I miejsce – Michalina Aksiuto, kl.2
II miejsce – Ola Kowalska, kl.1
III miejsce – Ula Drozdowska, kl.1
* kategoria chłopcy:
I miejsce – Jaś Grenada, kl.3
II miejsce – Miłosz Marchwica, kl.2
III miejsce – Kacper Sałka, kl.2
Klasy 4-8 rozegrały dwa turnieje: palanta i piłki nożnej. Wśród zwycięskich drużyn dominował kolor żółty! Dziewczyny wywalczyły podium celnymi trafieniami w piłeczkę 🏏 O wyniku turnieju piłki nożnej rozstrzygnęły rzuty karne 🥅 Przygotowane przez EUROPE DIRECT Olsztyn trofea i medale podwoiły radość z wygranej, a dedykowane wydarzeniu koszulki dodały jeszcze większego koloru wiosennej aurze.
W quizie wiedzy o europejskich obiektach krajobrazu wzięło udział 39 uczniów klas 4-8, na podium stanęli: Dawid Malinowski, kl.6, Kacper Żelasko, kl.5 i Kinga Sendrowska, kl.6. GRATULUJEMY zwycięstw, zarówno sportowych, jak i naukowych! ✨
Wzorem poprzednich lat, nie zabrakło wśród nas Syriusza, maskotki Unii Europejskiej. Zabawa przeplatała się z wiedzą i nowymi umiejętnościami – uczniowie kl.5 i 6 wzięli udział w warsztacie o UE, przeprowadzonym przez panią Annę Naumczyk-Szałaj z Europe Direct przy WMIR w Olsztynie. Dzień zakończyliśmy wspólnym ułożeniem flagi i śpiewem „Ody do radości”, hymnu UE.