Sadzenie lasu solidarnie z Ukrainą

Uczniowie klasy 7 i 8 wzięli dziś udział w akcji sadzenia lasu zorganizowanej przez Nadleśnictwo Olsztyn pod hasłem „Sadzenie lasu solidarnie z Ukrainą”. Akcja miała na celu podniesienie świadomości ekologicznej uczniów, integrację, kształtowanie emocjonalnej więzi z przyrodą oraz poszanowania i uwrażliwienia na jej piękno. Wśród naszych uczniów byli także nasi nowi uczniowie z Ukrainy, którzy od marca należą do szkolnej społeczności. Ukraińscy koledzy dzielili się swoimi wrażeniami, udzielając wywiadu mediom: https://fb.watch/cxnpm9fDHF/
Razem z Marszałkiem województwa warmińsko-mazurskiego, Panem Gustawem Brzezinem i Wicemarszałkiem, Panem Mironem Syczem, działaczem Związku Ukraińców w Polsce, przedstawicielami Lasów Państwowych i władz samorządowych, sadzili Aleję Lipową. Po wysadzeniu drzewek uczniowie chętnie sprawdzali i pogłębiali swoją wiedzę przyrodniczą przy stoiskach edukacyjnych wystawionych przez Leśny Kompleks Promocyjny Nadleśnictwa Olsztyn, Kudypy, Jedwabno, Wichrowo. Wspólna praca dostarczyła uczniom wielu pozytywnych wrażeń i doświadczeń oraz zachęciła do posadzenia drzewek w swoich domowych posesjach. Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał drewniany medal „Przyjaciela Lasu”.  Więcej na facebooku.