Narodowe Święto Niepodległości w naszej szkole

10 listopada, jak co roku, upamiętniliśmy uroczystymi obchodami kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Tym razem uroczystość przyjęła formę zdalną.

Podczas spotkań z wychowawcami uczniowie wypowiadali się na temat współczesnego wymiaru patriotyzmu. Nie zabrakło rozmów o znaczeniu symboli narodowych, historii hymnu państwowego oraz  wspólnego wykonywania kotylionów w biało-czerwonych barwach. Niektóre grupy nagrały krótkie filmy wideo, inni przygotowali quizy „ 11 pytań na 11 listopada”, a chętni wykonali prace plastyczne. Młodsi i starsi z przyjemnością obejrzeli udostępniony przez organizatorki uroczystości film animowany pod tytułem „ Z albumu Dziadka – historia Józefa Piłsudskiego opowiedziana dzieciom” . O 11.11 uczniowie wraz z wychowawcami klas , ubrani w stroje galowe, wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „ Szkoła do hymnu”.

Podsumowaniem uroczystości było spotkanie online całej społeczności Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Purdzie, podczas którego przedstawiono prezentację przybliżającą sylwetkę Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz historię odzyskania niepodległości. Materiały audiowizualne były wzbogacone fragmentami filmów dokumentalnych oraz pieśniami patriotycznymi, które mieliśmy okazję wspólnie zaśpiewać. Tę lekcję patriotyzmu długo będziemy pamiętać.

Nad całością obchodów 102 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości czuwały organizatorki – panie Ewa Gadomska, Krystyna Ciesielska oraz Jolanta Putra.

Klasa 1 

Klasa 2-film

Klasa 4 

Klasa 6-komiks

Klasa 8-film