Szkolne obchody święta konstytucji 3 Maja

W dniach 28 – 30 kwietniach w naszej szkole obchodziliśmy Święto Konstytucji 3 Maja.

W grupie najmłodszych dzieci uczniowie klas 1-3 wyrażali w niezwykle entuzjastyczny sposób przywiązanie do Ojczyzny oraz swojej miejscowości. Sale i korytarz naszej szkoły rozbłysły w narodowych barwach. Podczas zajęć hybrydowych uczniowie wykonali prace plastyczne, plakaty, medaliony „Konstytucja 3 Maja”, chorągiewki, piękne kokardy narodowe, które następnie z dumą nosili. Wśród prezentacji, występów oraz historii zamkniętej w dźwiękach „Mazurka Dąbrowskiego” oraz pieśni „Witaj, majowa jutrzenko” panowała radosna i uroczysta atmosfera. Z tych uczuć po latach zrodzą się z pewnością znajomość historii Polski oraz prawdziwy patriotyzm.

Natomiast uczniowie klas 4-8 uczcili majowe święto wirtualnymi wycieczkami po Zamku Królewskim w Warszawie, dzięki którym mogli poznać sekrety obrazu Jana Matejki „Konstytucja 3 Maja 1791 roku”. Pan Tomasz Drapała, kustosz w Dziale Edukacyjnym Zamku Królewskiego, oprowadził nas wirtualnie po zamku oraz zapoznał z tajemnicami dzieła Jana Matejki. Po projekcji, dyskusjach oraz obejrzeniu patriotycznych prezentacji uczniowie zostali poproszeni o przygotowanie sesji zdjęciowych w otoczeniu swoich domów. Biało-czerwone flagi rozwiane na wietrze utrwaliły 230 Rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.