Eko Euro-My 2021

Coroczne szkolne wydarzenie z okazji Dnia Europy odbyło się w formie hybrydowej, tj. klasy 1-3 uczestniczyły w wydarzeniu ze szkoły, a uczniowie klas 4-8 ze swoich domów. W spotkaniu online uczestniczyła również nauczycielka z Holandii, reprezentując partnerską szkołę w realizowanym w b.r. projekcie Erasmusa. Współorganizatorem wydarzenia wzorem lat ubiegłych był punkt informacji europejskiej, Europe Direct Olsztyn.

Spotkanie rozpoczął uczeń klasy 8 (Gabryś), przybliżając młodszym kolegom ideę wydarzenia. Na wszystkich czekał szereg aktywności, począwszy od prezentacji rezultatów mini projektów ekologicznych wykonanych przez klasy z okazji Dnia Ziemi 22-go kwietnia. Otrzymaliśmy solidną dawkę wiedzy na temat rozwiązań, które możemy wdrażać od zaraz w swoich domach i codziennym postępowaniu, mając na uwadze dobro naszej planety. Przekonaliśmy się po raz kolejny jak bardzo kreatywnych mamy uczniów i nauczycieli, którzy z nimi pracują – efekty projektów napawają dumą. Zapraszamy do zapoznania się z nimi.

Klasa 2

Klasa 3

Klasa 4

Klasa 6

Klasa 8

Nie brakowało również wspólnej zabawy – pomogliśmy barankowi Shaunowi budować nowe przyjazne dla środowiska miasta; razem z nim zajrzeliśmy do każdego państwa Unii Europejskiej. Wykorzystaliśmy grę Sustainable Shaun (https://www.shaunthesheep.com/games/sustainable-shaun)

Podsumowaniem dnia była emocjonująca rozgrywka, w której 10-u uczniów zdobyło medal Eko Eksperta – medal został zaprojektowany przez Pawła, ucznia kl.6 i wydrukowany na drukarce 3D. 34 uczniów klas 4-8 wzięło udział w Quizie Live „Eko Euro-My 2021”. Quiz składał się z zagadnień przedstawionych przez klasy podczas prezentacji rezultatów z Dnia Ziemi. Klasy 1-3 uczestniczyły w quizie zespołowo. Nagrody dla uczestników (słodycze i gry logiczne) ufundował współorganizator spotkania, Europe Direct Olsztyn.