Warsztaty Spotkanie z Kopernikiem klasa 1a

Rok Mikołaja Kopernika

Dnia 18 maja 2023r. klasa 1a wzięła udział w warsztatach organizowanych przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Purdzie pt. „Spotkanie z Kopernikiem”.

Uczniowie obserwowali ciekawe zjawiska, rozwiązywali naukowe zagadki i przeprowadzali eksperymenty.

Postać słynnego astronoma przybliżyły dzieciom zaprezentowane ciekawe książki popularno– naukowe dla dzieci. Jedną z nich otrzymała klasa pierwsza w prezencie: Marcin Przewoźniak „Mikołaj Kopernik – Geniusz, który wstrzymał Słońce”. Dzieci szczególnie zainteresował oryginalny ocalały do naszych czasów przyrząd astronomiczny słynnego uczonego, talenty Kopernika, zbroja rycerska, obyczaje, „Co Kopernik miał w tornistrze?” oraz jakie kary stosowano w czasach Kopernika.

Na zakończenie uczniowie wykonali prace plastyczne, min. portret Mikołaja Kopernika.

Link do pobrania szablonów masek Mikołaja Kopernika: www.m.wmwm.pl/2023/03/orig/maska-kopernika-8311.pdf