Erasmus+ School on bike (…)-budowa ścieżek rowerowych

Budowa ścieżek rowerowych nie jest łatwą i tanią sprawą … 🚴‍♂️🚴‍♀️
2-go czerwca podczas spotkania z inżynierem budownictwa, panią Lilianą Pawłowską z Zarządu Okręgowego Dróg i Zieleni w Olsztynie, uczniowie kl. 6 i 7 przyjrzeli się zagadnieniu budowy drogi rowerowej. W trakcie spotkania poruszono wiele ważnych kwestii: począwszy od zaprojektowania ścieżki, ustalenia materiału używanego do budowy, po finalny produkt – gotową ścieżkę rowerową oddaną do użytku. Uczniowie mogli również zapoznać się z projektem budowlanym i wyliczyć koszt budowy 3 km odcinaka asfaltowej ścieżki rowerowej. Garść technicznych informacji z pewnością pomoże im zredagować prośbę do Urzędu Gminy o wybudowanie ścieżek rowerowych, którymi mogliby bezpiecznie dojeżdżać do szkoły ze swoich miejscowości.

Organizacją spotkania z ramienia szkoły zajęła się pani Katarzyna Marchwica – na codzień aktywna rowerzystka, która zaraża pasją uczestników projektu School on bike – eco in mind – in real life and VR.