Spotkanie z Andrzejem Piętakiem

24 września uczniowie klas VII i VIII w ramach realizacji projektu „ Szkoła Wierna Dziedzictwu” wzięli udział w spotkaniu z pułkownikiem profesorem dr hab. inż. Andrzejem Piętakiem, prezesem Zarządu Wojewódzkiego Związku Żołnierzy WP. Pan profesor, mieszkaniec pobliskich Pajtun, przedstawił nam swój dorobek naukowy oraz niezwykłą historię życia.
Uczniowie, wysłuchawszy prelekcji o studiach i pracy w Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie, z niezwykłym zainteresowaniem odnieśli się do historii życia pana profesora. Jednak największe zaciekawienie wśród młodych słuchaczy wzbudziła służba w Jednostce Specjalnej Doraźnych Sił Zbrojnych ONZ na Wzgórzach Golan w Syrii. Chłopcy pytali o realia kulturowe Syrii, warunki życia podczas misji, a nawet o kulinaria tego regionu świata.
Podczas spotkania pan profesor zwracał szczególną uwagę na znaczenie nauki dla rozwoju i przyszłości młodego człowieka, eksponując poznawanie języków obcych, a w szczególności języka angielskiego.
Spotkanie zakończyło się pokazem broni, którą pan Andrzej Piętak dostarczył do biblioteki, a uczniowie mogli dotknąć i zapoznać się z budową poszczególnych eksponatów oraz zadawać pytania. Była to niezwykła lekcja patriotyzmu oraz fascynująca godzina wychowawcza. Dziękujemy pani dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Purdzie – Jolancie Gierach- za zorganizowanie spotkania z tak niezwykłą postacią.

Zdjęcia