Młodzi w Akcji CEO – Kampania zaufanie „Pomagajmy zwierzętom”

9.02.2021 r. w szkole miało miejsce bardzo ciekawe wydarzenie. Uczniowie klasy trzeciej podsumowali swoje działania w ramach projektu Młodzi w Akcji CEO– Kampania zaufanie „Pomagajmy zwierzętom”. Po pierwszej lekcji wyszli z klasy na korytarz, ubrani w własnoręcznie wykonane maski zwierząt. W rękach nieśli przygotowane na tę okazję plakaty z hasłami dotyczącymi pomocy zwierzętom: „Nie wyrzucaj zwierząt do lasu, bo one mają uczucia!”, „Pomagajmy zwierzętom, bo one czują, tak jak my!”, „Serce miej! Pomóc chciej!”. Wyjściu towarzyszyły nagrania odgłosów wyjących zwierząt, od których ciarki chodziły po plecach. Maszerowali po korytarzu, aż zwrócili uwagę bawiących się tam dzieci z klasy pierwszej i drugiej, następnie w absolutnej ciszy, nie zdradzając o co chodzi, stanęli z plakatami tak, aby można było je dokładnie obejrzeć. Później skierowali się prosto do swojej klasy, pozostawiając zdziwionych uczniów z wieloma niezadanymi pytaniami. W kolejnej części akcji, zaprosili uczniów klasy pierwszej i drugiej na debatę dotyczącą pomocy bezdomnym, samotnym zwierzętom. Wyjaśnili, jak zrodził się w ich głowie pomysł, co to jest kampania społeczna i czemu ma ona służyć. Padło wiele ciekawych pytań, stwierdzeń, pomysłów. Na zakończenie uczniowie mogli obejrzeć historię o trudnych losach pieska Lilii, który dzięki staraniom grupy przyjaciół znalazł bezpieczny i kochający dom. Smutne tematy o bezdomności osłodzone zostały słodkim poczęstunkiem. Wszystkie materiały, pomysły, teksty są autorstwa uczniów klasy trzeciej, pod opieką wychowawczyni Katarzyny Marchwicy i nauczyciela współorganizującego Sylwii Krupińskiej- Szelugi.