Podsumowanie projektu Technikoludek, czyli przedszkolak w świecie technologii

We wrześniu 2020 roku grupa Mróweczki (dzieci 4-5 letnie) wraz z opiekunem przystąpiła do projektu ogólnopolskiego Technikoludek czyli przedszkolak w świecie technologii. Celem projektu było rozwijanie kompetencji kluczowych poprzez wprowadzenie dziecka w świat technologii oraz rozwijanie współpracy między nauczycielami z różnych przedszkoli z całej Polski. W każdym miesiącu dzieci wspólnie z wychowawcą realizowały zadania ujęte w harmonogramie projektu. Fotorelacje były wysyłane do specjalnie utworzonej stronyna Facebooku. Przedszkolaki zrealizowały następujące zadania. We wrześniu stworzyły kącik technologiczny, w październiku uczestniczyły w zajęciach z wykorzystaniem aplikacji na telefon Quiver. Listopad zaowocował w Dzień wynalazcy. W zimowe dni uczestniczyły w zajęciach z zakresu kompetencji matematycznych przy użyciu tablicy interaktywnej. Przyłączyły się do zbiórki zużytych tuszy i tonerów. Wiosną przygotowały papierowy e-book oraz bawiły się w małego fotografa. Dzieci miały możliwość poznania ciekawostek oraz ważnych informacjina temat nowoczesnej technologii, technicznych nowinek, oraz tego jak bezpiecznie z nich korzystać. https://youtu.be/J8S1p5Ek4Nw