Udział klasy 2 w projekcie edukacyjnym  „Zaczytana Warmia”

W roku szkolnym 2023/2024 nasza szkoła bierze udział  w projekcie edukacyjnym pt. „ZACZYTANA WARMIA” organizowanym przez Warmińsko-Mazurską Bibliotekę Pedagogiczną w Olsztynie. Celem przedsięwzięcia jest promocja czytania wśród dzieci i młodzieży. Szkoła, która zrealizuje projekt, otrzyma certyfikat „ZACZYTANA WARMIA” i pakiet książek z zakresu literatury dla dzieci i młodzieży.

 Spotkanie z autorka książek dla dzieci Anną Czerwińską -Rydel odbyło się 07.12. 2023 r. Klasa 2 wzięła w nim udział online.

Anna Czerwińska-Rydel – pedagog, muzyk, członkini Stowarzyszenia Pisarzy Polskich oraz Polskiej Sekcji IBBY,

autorką słuchowisk dla najmłodszych i kilkudziesięciu książek adresowanych do dzieci i młodzieży, w tym biografii wybitnych postaci takich jak: Fryderyk Chopin, Maria Skłodowska-Curie, Janusz Korczak, Julian Tuwim, Jan Czochralski, Aleksander Fredro, Jan Heweliusz, Henryk Sienkiewicz, Henryk Wieniawski, Witold Lutosławski . Pisarka jest laureatką licznych nagród i wyróżnień. W 2019 roku Anna Czerwińska-Rydel dołączyła do grona Kawalerów Orderu Uśmiechu.