Dzień matki w szkole podstawowej w Purdzie klasy 1-3

Dzień 26 maja – Święto Mamy – to jedno z najpiękniejszych, a z pewnością, najbardziej osobiste święto w roku. Matka – to synonim miłości i dobra, ciepła rodzinnego i szczęścia, przywiązania, przyjaźni i wiary w to wszystko, co piękne i szlachetne.  

Józef Ignacy Kraszewski napisał „Jest jedna miłość, która nie liczy na wzajemność, nie szczędzi ofiar, płacze a przebacza, odepchnięta wraca – to miłość macierzyńska.”

Aby całym sercem podziękować swoim mamom za ten ogromny dar, uczniowie klasy 1a ze Szkoły Podstawowej w Purdzie  swoją szczególną wdzięczność wyrazili wykonaniem  laurek wypełnionych serdecznymi życzeniami, by w tym dniu każda mama czuła się wyjątkowo.

Uczniowie klasy 1a wzięli też udział w warsztatach organizowanych przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Purdzie  22 maja 2023r.– recytowali wiersze dla mam, przeglądali literaturę dziecięcą, Joanna Papuzińska „Nasza mama czarodziejka”, wykonali przepiękne prezenty.

Zawsze pamiętamy o naszych bliskich i ich świętach.

    Życzymy naszym drogim mamom dużo szczęścia, zdrowia oraz zadowolenia ze swych pociech.

Klasa1a Jolanta Putra

26 maja 2023r.