Dzień Patrona – Moja Warmia

13 października obchodziliśmy Dzień Patrona szkoły. Aby nadać odświętny charakter tej uroczystości, dzień rozpoczęliśmy od Memoriału im. Tadeusza Pezały. Oto zwycięzcy biegu przeprowadzonego na placu sportowym: Michalina Aksiuto, Julia Florczak, Antonina Stępniak, Alex Drozdowski, Jan Grenda, Piotr Robak, Weronika Kucińska, Natalia Kosowska, Wiktoria Cyptor, Michał Samsel, Igor Żebrowski, Kuba Bazydło.

Mieliśmy również przyjemność obejrzeć występ ludowego Zespołu Pieśni i Tańca Kortowo.

Aby poznać niektóre legendy oraz obyczaje naszej Małej Ojczyczny oraz doskonalić technikę czytania, uczniowie klas II-VIII wzięli udział w Konursie Pięknego Czytania ” Moja Warmia”. Dominowały teksty Edwarda Cyfusa oraz Marii Zientary- Malewskiej. Oto zwycięzcy:

klasy II-III – klasa II ze szczególnym wyróżnieniem Filipa Robaka;

klasy IV-VI – Maja Kowalska;

klasy VII-VIII – Kinga Sendrowska.

Zwycięzcom gratulujemy!

Nad całością pracowały następujące osoby: Krystyna Ciesielska, Ewa Gadomska, Jolanta Putra, Jan Maciejewicz.