Dzień Patrona Szkoły

21 marca, czyli w Dniu Patrona, w naszej szkole miało miejsce mnóstwo atrakcji. Wszystkie zajęcia zostały przeprowadzone metodą projektu.

Już od rana uczniowie klas 7-8 oraz 4-6 wzięli udział w warsztatach kreatywnego pisania, które przeprowadził pan Wojciech Tański, konsultant Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli. Starsi uczniowie doskonalili umiejętność redagowania rozprawki, natomiast młodsi skupili się na opowiadaniu. Jednocześnie odbywały się konkursy ortograficzne na dwóch poziomach trudności. Warsztaty oraz konkurs ortograficzny nawiązaywały do obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego.

Wszyscy uczniowie wzięli również udział w zajęciach plastycznych, czego efektem były rzeźby Baby Pruskiej wykonane z masy solnej, prace plastyczne związane z florą i fauna Warmii oraz mini albumy fotografii rodzinnej.

Nasze święto umiliło wspólne śpiewanie piosenek warmińskich, wysłuchanie recytacji w wykonaniu Mai Kowalskiej, słodki poczęstunek oraz zabawy na powietrzu.

Nad całością uroczystości czuwały autorki projektu – Krystyna Ciesielska, Ewa Gadomska, Jolanta Putra, Jagoda Ławicka.

                                                  Krystyna Ciesielska