Erasmus + na START! 

Piątkowym rajdem rowerowym rozpoczęliśmy uczniowskie działania w ramach międzynarodowej współpracy szkół i wymiany dobrych praktyk. W roku szkolnym 2020/2021 wspólnie z holenderską szkołą z Venlo realizujemy projekt „School on bike-eco in mind-in real life and VR” (w skrócie VROOEM).

17-kilometrowa trasa rajdu odkryła przed uczniami kl.3, 6 i 7 uroki okolicznego lasu, geologiczne uwarunkowania pobliskich jezior, pruski kamień graniczny i pozostałości po II wojnie światowej. Przyrodnicze i historyczne ciekawostki z analizą pochodzenia okolicznych nazw przybliżyli uczniom miłośnicy Warmii i Mazur, pani Alicja Dobrosielska z Towarzystwa Naukowego Pruthenia oraz pan Andrzej Przybylski z olsztyńskiego PTTK-u.

Dziękujemy pani Katarzynie Marchwicy, wychowawczyni kl.3 za zorganizowanie przyrodniczo-historycznej lekcji w ramach akcji „Szkoła na rowerze”!