Narodowe Święto Niepodległości

8 listopada obchodziliśmy 101 rocznicę odzyskania niepodległości. Uroczystość rozpoczęliśmy od otwarcia kącika patriotycznego zatytułowanego „Nasza Tożsamość”, opracowanego oraz wykonanego przez panie Ewę Gadomską oraz Wiesławę Witkowską. Obie panie opracowały również Kodeks Młodego Patrioty, którego przyjęcie nastąpiło podczas naszego spotkania.

To miejsce- jak podkreśliła w swoim wystąpieniu pani Wiesława Witkowska –  będzie już zawsze przypominać nam historię oraz słowa polskiego hymnu narodowego oraz nasze symbole narodowe.

Z niezwykłym zainteresowaniem obejrzeliśmy patriotyczny montaż słowno-muzyczny przygotowany przez uczniów klas III – VIII pod opieką pani Katarzyny Marchwicy.

Nie zabrakło również emocji, gdy pani Krystyna Ciesielska  ogłosiła wyniki konkursu literackiego, którego tematem był esej : Czym jest dla mnie patriotyzm? Oto laureaci:

I miejsce: Alicja Duda ( klasa V ), Szymon Balukiewicz ( klasa VII );

II miejsce: Kinga Wyka ( klasa VI ), Kacper Balukiewicz ( klasa V );

III miejsce: Gabriel Tabero ( klasa VII ), Lena Baranowska ( klasa VII );

Wyróżnienia: Mikołaj Dzieciątek ( klasa VII ), Aleksandra Kossak ( klasa VIII ).

Następnie uczniowie przystąpili do wykonania prac plastycznych – plakatów „ Moja Niepodległa”, a  klasy VII i VIII przedstawiły prezentacje multimedialne. Jury – w składzie: pan Cezary Tomaszewski oraz panie Marlena Kowalewska-Kozubek i Jolanta Gierach, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Purdzie –  uznało, iż poziom prac był tak wysoki, że nie wytypowano zwycięzców. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni słodyczami oraz upominkami z Instytutu Pamięci Narodowej, z którym pani Jolanta Putra nawiązała współpracę.

O 11.11 odświętnie ubrani uczniowie zaśpiewali wspólnie z całą Polską hymn państwowy. Scenariusz uroczystości praz prowadzenie –  pani Krystyna Ciesielska przy współpracy z paniami Wiesławą Witkowską, Ewą Gadomską oraz Jolantą Putrą.