Narodowe Święto Niepodległości

14 listopada uczciliśmy 104 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Dzień rozpoczęliśmy od spotkania z wychowawcami, aby przygotować patriotyczny wystrój klas. Samorząd Uczniowski, uwzględniwszy w wystroju pomieszczeń elementy plastyczne, stronę merytoryczną, symbole narodowe oraz wrażenia artystyczne, zadecydował, iż pierwsze miejsce w kategorii klas I-III zajęła klasa I, natomiast w kategorii klas IV – VIII zwyciężyła klasa VI.

Następnie odbył się bieg z okazji Święta Niepodległości. Oto zwycięzcy w kategorii klas I -III: Michalina Aksiuto, Aleksandra Kowalska, Wiktoria Wółkiewicz; Miłosz Marchwica, Kacper Sałka, Oliwier Kępka.

Klasy IV-VI: Julia Frącz, Maja Piórkowska, Maja Kowalska, Jan Grenda, Sebastian Wyka, Emil Kwiatkowski.

Klasy VII-VIII: Oliwia Szneider, Natalia Kosowska, Michał Samsel, Dawid Malinowski, Igor Żebrowski.

Po obiedzie uroczyście odśpiewaliśmy hymn narodowy oraz hymn szkoły, a potem odbył się konkurs pieśni patriotycznych. Oto laureaci: Zuzanna Zabłotna z klasy I  – miejsce I; Aleksandra Kowalczyk z klasy I – miejsce II, Michalina Aksiuto z klasy III- miejsce III oraz Julia Florczak – miejsce I w kategorii klas IV-VI. Następnie miały miejsce prezentacje klas, które zaśpiewały wybrane przez siebie pieśni patriotyczne przy akompaniamencie nauczyciela muzyki, pan  Tomasza Łukaszuka.

Pięknym zakończeniem uroczystych obchodów Święta Niepodległości był wysęp studenckiego zespołu Pieśni i Tańca „Kortowo”. Młodzi artyści wzruszyli nas interpretacją pieśni patriotycznych, wojennych oraz przyśpiewek warmińskich.