Narodowe Święto Niepodległości

11 listopada uczniowie naszej szkoły wzięli udział w gminnych obchodach Święta Niepodległości. Liwia , Alicja oraz Szymon, przedstawiciele klas VII-VIII, prezentujący poczet sztandarowy Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Purdzie, uczestniczyli w mszy świętej z udziałem Chóru im. Elżbiety Gołębiowskiej. Nasi uczniowie godnie reprezentowali społeczność szkolną podczas śpiewania hymnu narodowego oraz wciągania trzech biało-czerwonych flag na maszt.

Wielu naszych uczniów oraz kilku nauczycieli wzięło udział w VI Gminnym Biegu Niepodległości. Nie zabrakło również naszej obecności podczas recytacji poezji patriotycznej. Alicja, Nikola, Paulina oraz Sebastian – uczniowie klas IV i VII – uświetnili uroczyste obchody Święta Niepodległości prezentacją poezji patriotycznej.

Kontynuacja obchodów 103 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę miała również miejsce w naszej szkole 15 listopada, gdzie oprócz hymnu państwowego wykonaliśmy wiele pieśni patriotycznych oraz wysłuchaliśmy recytacji poezji o miłości do Ojczyzny. Uroczystość uświetniły zajęcia plastyczne dla uczniów klas I-IV oraz quiz skierowany do klas V-VIII upamiętniający wiedzę historyczną o drogach do niepodległości. Zwycięzcami zmagań intelektualnych zostali uczniowie klasy V, którym gratulujemy.