Spotkanie z pisarką Agnieszka Frączek- Gorczycą

15 marca 2024 r. klasy 1-4 odwiedziły Gminną Bibliotekę Publiczną w Purdzie na zorganizowanym przez w/w bibliotekę spotkaniu z pisarką Agnieszką Frączek- Gorczycą. Czego się dowiedzieliśmy?
Pani Agnieszka -polska  językoznawczyni, specjalizująca się w językoznawstwie polskim i niemieckim oraz leksykografii, popularyzatorka wiedzy o języku ojczystym, a także autorka książek dla dzieci. Wyróżniona prestiżowym tytułem Ambasadora Polszczyzny.
Uczniowie osobiście mieli  okazję  poznać pisarkę, zadawać jej pytania i prowadzić ciekawe rozmowy.
Spotkania przebiegło w miłej i wesołej atmosferze, w którą wprowadziła dzieci sama autorka poprzez czytanie fragmentów swoich książek dla dzieci i wierszy.
Warto nadmienić, że książka „Rany Julek! O tym jak Julian Tuwim został poetą”-znajduje się na liście lektur szkolnych. Jolanta Putra