Z PRZEDSZKOLAKIEM DOOKOŁA ŚWIATA

W ramach realizacji innowacji  „Z przedszkolakiem dookoła świata” dzieci z grupy Biedronek w październiku odwiedziły słoneczną Grecję. Przedszkolaki wykonały flagę grecką – różnymi technikami plastycznymi. Nauczyły się witać po grecku, pokazywać na mapie położenie Grecji oraz jej stolicy. Nie zabrakło też oczywiście zorby – typowo greckiego tańca. Mieliśmy okazję obejrzeć  prezentację  o greckich zabytkach  i zdjęcia z  tego słonecznego kraju. Na koniec wykonaliśmy pyszną grecką sałatkę.

W listopadzie natomiast podróżowaliśmy po Australii. Dowiedzieliśmy się, że w Australii żyje wiele egzotycznych zwierząt takich jak misie koala, strusie, aligatory i psy dingo. Podczas prezentacji podziwialiśmy przepiękne rafy koralowe, drzewa eukaliptusowe i bambusowe, wzbogaciliśmy również wiedzę o życiu naszych australijskich rówieśników. Dużo radości sprawiły nam zabawy ruchowe „Skaczemy jak kangury”, „Wspinamy się po koalę” oraz zabawy pantomimiczne, które polegały na przedstawianiu zwierząt ruchem, gestem czy głosem. Słuchaliśmy też wiersza „Miś koala” i piosenki Majki Jeżowskiej „Szafy z kolorowej rafy”, a także obejrzeliśmy przygody Bolka i Lolka na kontynencie australijskim.